BAŞARI HİKAYELERİ 4

Ben Anadolu Üniversitesi Porsuk Meslek Yüksekokulu, Karayolu Ulaşımı ve Trafik Bölümü 2007 mezunlarından Suna KILINÇ

Ben Anadolu Üniversitesi Porsuk Meslek Yüksekokulu, Karayolu Ulaşımı ve Trafik Bölümü 2007 mezunlarından Suna KILINÇ.

 

     Bu bölümü yazmamdaki en temel sebep, farklı şeylerle uğraşmayı seviyor olmamdı. Bölümümüz Türkiye’de tek bölüm, bu yüzden bana bitirdiğimde farklı bir iş ortamı sağlayacağını düşündüm.  2005’te ilk tercihlerde de yazmıştım ama olmadı. Sonra Eylül ayında ek kontenjanda tekrar yazdım. Ve bu bölümü kazandım. Sonrada bu bölümü iyki yazmışım demeye başladım. Çünkü derslerimiz gerçekten çok zevkli konularla doluydu. Tabii bu konuları zevkli hale getiren hocalarımızı da unutmamak lazım...::)))

 

     Daha sonra 1. sınıfın yazında Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Odasında 4 arkadaş stajımızı yaptık. Stajım bitince  aynı yerde çalışmaya  başladım, okul açılıncaya kadar çalıştım. Sonra okulum açılınca da dersim olmadığı günlerde Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Odasında çalışmaya devam ettim. Bu arada 17 Eylül 2006 da kpss’ye girdim.

 

     24 Haziran 2007’de  mezuniyet törenimiz yapıldı. Okuldan mezun oldum. Bundan 4 gün sonra 28 Haziran 2007’de kpss ile Karayolları Genel Müdürlüğü kadro açtı. Tercih yaptım ve 20 Temmuz 2007’de sonuçlar açıklandı. Ankara 4. Bölgeye atandım. 1 Ekim 2007’de şubelerimiz belli oldu. Şubemin belli olduğu gün Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Odasından ayrıldım ve 5 Ekim 2007’de de şimdiki işyerimde çalışmaya başladım.

     Şu an Karayolları 4. Bölge’ye (Ankara) bağlı, Anadolu Otoyolları Çaydurt Bakım İşletme Şefliği’nde (Bolu’da) görev yapmaktayım. Benimle beraber bizim bölümden 4 arkadaş daha aynı yere atandık. (Pınar Yılmaz, Recep Kocatepe, Serkan  Akyüz, Ahmet Dulkadir)

    Bizlere bugünlere gelmemizi sağlayan hocalarımız; Çetin Aktaş, Gülgün Yılmaz, Erkin Karadayı, Şafak Bilgiç, Gülsen Serap Çekerol, Murat Karacasu, Nadir Nalçakan, Meserret Nalçakan, E. Aytuğ Özsoy, Burak Işıkdağ, Veysel Akkuş, Nuri Akgül, Serdar Tunalıer, Can Ayday, M.Mete Öztürk,Sibel Durul ve Okul Müdürümüz Ö.Mete Koçkar’a Sonsuz Teşekkürler…

« Önceki Sayfa